Volvo XC90 Otomatik Sürüş Tanıtımı

admin

Işıkları Kapat

Hata Bildir

Volvo XC90 Otomatik Sürüş Tanıtımı

Volvo XC90 Otomatik Sürüş Tanıtımı

Anasayfa » Otomobil » Volvo XC90 Otomatik Sürüş Tanıtımı

Günümüzde uçaklarda bulunan auto pilot (otomatik pilot) özelliği çok yakında otomobillere de gelecek. Teknolojinin nimetlerinden adeta dibine kadar faydalanan otomobil endüstrisinde Tesla’dan sonra Volvo da otomatik pilot özelliğini duyurdu.

Volvo’nun IntelliSafe Autopilot adını verdiği otomatik sürüş sistemi, firmanın kendi kendine sürüş özelliğine sahip otomobilleri için geliştirdiği bir arayüz.

Sistem sürüş sırasında, otomatik sürüşün uygun olduğu rotaya girildiğinde, sürücüye otomobilin Autopilot ile kontrol edilebileceğine dair bir mesaj gönderiyor. Aynı zamanda sürücü uyarı amaçlı olarak direksiyonda ve pedalların üzerine bulunan ışıklarla uyarılmaya çalışılıyor.

Volvo’nun Autopilot sistemi Tesla’dan biraz farklı. Tesla’da tamamen sürücüsüz olan sistem Volvo’da sürücüye bağımlı. Otomatik sürüşe elverişli olmayan yerlere gelindiğinde sistem sürücüyü kontrolü ele alması için uyarıyor. Eğer sürücü 60 saniye içerisinde sürüşü ele almaz ise otomobil kendi kendine güvenli bir şekilde stop ediyor.

Tavsiye:  Ford Sürücüsüz Otomobil Testi

Volvo Cars IntelliSafe Autopilot sistemi 2017 yılında ilk etapta 100 adet VolvoXC90‘a entegre edilecek. Test sürüşleri başarılı olduğu takdirde ise tüm dünyanın kullanımına sunulacak.

22.10.2015 tarihinde eklendi 577 kişi izledi 

Yorumlar

BENZER VİDEOLAR

Audi SQ7 TDI görücüye çıktı

Audi SQ7 TDI görücüye çıktı 06.03.2016 tarihinde eklendi - 420 kişi izledi

2016 Renault Talisman inceleme videosu

2016 Renault Talisman inceleme videosu 06.03.2016 tarihinde eklendi - 1.179 kişi izledi

2017 Ford GT’de Gorilla Glass Cam Kullanıldı

2017 Ford GT’de Gorilla Glass Cam Kullanıldı 22.12.2015 tarihinde eklendi - 479 kişi izledi

Türkiye'nin video inceleme sitesi incelemevideosu.com'da yayınlanan tüm videolar Youtube, Vimeo, Dailymotion gibi video sitelerinden çekilmekte olup, sitemizin sunucularında hiçbir video barınmamaktadır.

incelemevideosu.com

video inceleme

video inceleme

Reklamı geçmek için tıklayınız