ZTE’den Ar-Ge Çalışmalarına Tarihi Yatırım

700 milyondan fazla cihaz üretimiyle dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan ZTE, 2016’nın ilk çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıkladı. Operasyonel gelirlerini %4,09, net kârını ise %15,97 oranında artıran ZTE, aynı döneme ait bütçesinin %13,96’sını Ar-Ge çalışmalarına ayırarak inovasyona verdiği önemi ortaya koydu. Kendi tarihinde bir rekor olan bu oranı Ar-Ge çalışmaları için kullanan ZTE, 22.000’den fazla başvuruyla tüm dünyada en çok patent başvurusu yapan ilk üç şirket arasında yer alıyor.

zte-teknoloji

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri arasında yer alan dev teknoloji şirketi ZTE, 2016’nın birinci çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıkladı. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre operasyonel gelirlerini %4,09 oranında artırıp 21,859 milyar yuana ulaşan ZTE, net kârını ise %15,97 oranında yükselterek 950 milyon yuan kâr elde etti.

Tavsiye:  TAG Heuer Merakla Beklenen Akıllı Saatini Duyurdu

Dünyanın dört bir yanındaki 19 Ar-Ge merkezinde, 26.000’den fazla Ar-Ge mühendisi ile çalışmalarıını yürüten ZTE, 2016’nın ilk çeyreğinde Ar-Ge çalışmalarına ayırdığı bütçe oranını da tarihinin en yüksek oranı olan %13,96’ya çıkardı. ZTE, yaptığı toplam 22.000 başvuru ile son 6 yılda WIPO’ya (Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü) en çok patent başvurusu yapan ilk 3 şirketten biri olma unvanına sahip.

Telekomünikasyon alanında çok geniş yelpazedeki ürünleriyle dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında yer alan ZTE, AXON ve Blade serileri ile akıllı telefon pazarına da odaklanmaya devam ediyor. Ar-Ge çalışmalarını stratejisinin temeline alan ZTE, önümüzdeki dönemde yeni üst düzey akıllı telefon modellerini tüm dünyada kullanıcıların beğenisine sunacak.

Tavsiye:  PlayStation Plus Oyunları: Kasım 2015

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

İlgili Terimler : , , ,

BENZER VİDEOLAR

Elektronik Sigaranın Parçaları Nelerdir?

Elektronik Sigaranın Parçaları Nelerdir? 01.02.2017 tarihinde eklendi - 1.094 kişi izledi

Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu: Moto Z

Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu: Moto Z 10.06.2016 tarihinde eklendi - 1.243 kişi izledi

Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanı World of Tanks’e geliyor!

Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanı World of Tanks’e geliyor! 10.06.2016 tarihinde eklendi - 1.155 kişi izledi

Türkiye'nin video inceleme sitesi incelemevideosu.com'da yayınlanan tüm videolar Youtube, Vimeo, Dailymotion gibi video sitelerinden çekilmekte olup, sitemizin sunucularında hiçbir video barınmamaktadır.

incelemevideosu.com

video inceleme

video inceleme

Reklamı geçmek için tıklayınız