Vestel LED Aydınlatmadaki Liderliğini Tescilledi

Dünya’nın en önemli araştırma şirketlerinden Frost&Sullivan’ın yaptığı araştırmanın sonuçlarına göre, Türkiye LED aydınlatma pazarının lideri önceki yıl olduğu gibi bu yıl da yine Vestel oldu.

vestel-led-aydinlatma-logo

Frost&Sullivan’ın beş farklı kritere göre yaptığı değerlendirmeler sonucunda Türkiye LED aydınlatma pazarının ikinci kez lideri olan Vestel, önceki yıl %14 olan pazar payını da %20’ye çıkardı.

Vestel; kalitesi, güçlü Ar-Ge’si ve satış sonrası hizmetleri ile Türkiye LED aydınlatma pazarındaki liderliğini sürdürüyor. Üç yıl gibi kısa bir sürede Türkiye LED aydınlatma pazarında güçlü bir yapılanmaya ulaşan Vestel, önceki yıl %14 olan pazar payını da %20’ye çıkardı. Türkiye’de Uzak Doğu’dan gelen ucuz ürünler karşısında yerli ve kaliteli üretimin gücünü gösteren Vestel, bu yönüyle aynı zamanda LED aydınlatma sektörünün potansiyelini de göstermiş oldu.

vestel-led-aydinlatma-1

Yerli üretimin başarısı hepimize gurur veriyor

Vestel’in LED aydınlatma alanındaki liderliği ile ilgili görüşlerini dile getiren Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, “Liderliğimizin ikinci kez böylesine önemli bir araştırma kuruluşu tarafından tescil edilmiş olması bizi gururlandırdı. Yerli üretimin gücünü her alanda gösteren Vestel, LED aydınlatmadaki liderliği ile bunu bir kez daha ispatladı. Verimlilik oranları her geçen gün daha da artan LED aydınlatma ürünlerimizle Türkiye yol armatürlerinin LED’e dönüşümünü sağlayacak en büyük adaylardan biriyiz. Ürünlerimizle yeşil şehirlerin oluşmasına öncülük etmeyi hedefliyoruz. Sokak aydınlatmasında yaşanacak dönüşümün, diğer alanlardaki LED dönüşümüne de olumlu yansıyacağına inanıyoruz. Türkiye, LED dönüşümünde çok geç kaldı. Süreci hızlandırarak toplu konut inşaatlarında, fabrikalarda, hastanelerde, devlet dairelerinde, üniversitelerde LED dönüşümünü başlatmamız gerekiyor” dedi.

Tavsiye:  8K çözünürlüklü Vestel TV

vestel_MilkyWay.Ana

LED aydınlatma pazarında hızlı büyüme

Frost&Sullivan’ın yaptığı araştırmaya göre; konvansiyonel aydınlatmanın pazar oranı her geçen gün azalmaya devam ediyor. 2020 yılında LED aydınlatma kullanım oranının %75’e ulaşacağı tahmin ediliyor. Bugün 112,5 milyon Euro civarında olan Türkiye’de LED pazarının ise 2015-2020 yılları arasında yıllık ortalama %21 civarında büyüyerek 346 milyon Euro’ya ulaşacağı öngörülüyor. Aynı araştırmanın sonuçlarına göre; LED armatürlerin en sık kullanıldığı alanlar arasında perakende mağazalar ve ofisler ilk sırada yer alıyor. Hastane ve diğer sağlık kuruluşları ile sokak aydınlatmaları da gelişmekte olan alanlar arasında yer alıyor. 2020 yılında perakende sektöründe LED armatür kullanımının daha popüler olacağı, sokak aydınlatmalarında da büyük bir sıçrama yaşanacağı öngörülüyor.

Tavsiye:  4.5G Uyumlu Telefonlar | 4.5 G nedir? | 4.5G'ye nasıl geçilir?

vestel_Alfa_Downlight_4inch_1

Tasarruflu, verimli ve hesaplı

Küresel ekonomideki hızlı gelişme ve büyümeye bağlı olarak artan enerji ihtiyacı, sınırlı enerji kaynaklarının daha dikkatli kullanılmasını ve enerji tasarrufunu gerekli kılıyor. Dünyanın ve Türkiye’nin geleceği için enerji verimliliği yüksek LED aydınlatma teknolojisi bu yüzden büyük önem taşıyor. Yapılan araştırmalar; günde 12 saatlik kullanım sonucunda akkor lambaların 6 ayda, tasarruflu lambaların ise 2 yılda ömürlerini tamamladığını gösteriyor. Aynı kullanım şartlarında LED aydınlatma ürünlerinin ömrü ise 8 yılı buluyor. LED aydınlatma enerji tasarrufu sağlayarak elektrik faturalarında düşüşü de beraberinde getirdiği için 1-1,5 sene içerisinde kendi kendini de amorti edebiliyor.

Türkiye LED aydınlatma pazarı taşıdığı potansiyel ile gelişime açık bir alan olarak konumlanıyor. Enerji Bakanlığı’nın sokak aydınlatmalarında gerçekleştireceği LED dönüşümü bu açıdan büyük önem taşıyor. LED dönüşümünün tamamlanmasıyla değiştirilecek 7 milyon sokak armatürünün Türkiye’ye %50’ye varan enerji tasarrufu sağlayacağı öngörülüyor. LED dönüşümü sayesinde sağlanan enerji tasarrufu, cari açığımızdaki en büyük paya sahip kalemlerden enerji ithalatının düşürülmesine de katkı sağlamış olacak.

Tavsiye:  Vestel Venus V3 incelemesi

Aydınlatma sektöründeki güçlü vizyonu ile dünyaya açılmayı hedefleyen Vestel, Manisa’daki üretim üssü Vestel City’de tasarladığı ve ürettiği ürünleri ile Türkiye’nin LED dönüşümünde öncü rolü üstlenmeyi hedefliyor. İç-dış ofis, ticari ve endüstriyel LED aydınlatma ürünlerinden oluşan bir portföye sahip olan Vestel, bu ürünlerin yurtiçi satışının yanı sıra ihracatını da yapıyor. Vestel, LED aydınlatma ürünlerinin Ar-Ge’sinden tasarımına, tasarımından üretimine kadar tüm süreçlerini kendi bünyesinde yürütüyor.

Yorumlar

BENZER VİDEOLAR

Elektronik Sigaranın Parçaları Nelerdir?

Elektronik Sigaranın Parçaları Nelerdir? 01.02.2017 tarihinde eklendi - 1.094 kişi izledi

Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu: Moto Z

Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu: Moto Z 10.06.2016 tarihinde eklendi - 1.243 kişi izledi

Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanı World of Tanks’e geliyor!

Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanı World of Tanks’e geliyor! 10.06.2016 tarihinde eklendi - 1.155 kişi izledi

Türkiye'nin video inceleme sitesi incelemevideosu.com'da yayınlanan tüm videolar Youtube, Vimeo, Dailymotion gibi video sitelerinden çekilmekte olup, sitemizin sunucularında hiçbir video barınmamaktadır.

incelemevideosu.com

video inceleme

video inceleme

Reklamı geçmek için tıklayınız