Twitter’da 2015 Böyle Geçti

2015 yılının Twitter‘a damgasını vuran en önemli olayları yayınlandı. Özgecan Aslan’dan One Direction’a, gerçek hayatta hepimizi etkileyen ne varsa hepsi Twitter‘da da eş zamanlı olarak yer aldı.

 

2015: Twitter’da 2015 Yılı

  • 2015’ten bu yana – #TheDress’ten #SurvivorAllStar’a kadar – Twitter’da yaşanan unutulmaz anları derledik.
  • 2015 yılında insanlar Twitter’da neleri tartışmış görmek için #OnlyOnTwitter hashtag’ini kullanabilirsiniz.

2015 #TheDress tartışmasının, ABD’de eşcinsel evliliğin yasallaşmasının ve @OneDirection’ın müziğe ara vermesinin konuşulduğu yıldı. 2015’i sonlandırmak için ve yıllık “Year on Twitter” özetimizi oluşturmak için bütün verilerimizi araştırdık.

Dünyanın dört bir yanından gelen en etkileyici anları ve popüler Tweetleri 2015.twitter.com’da yeniden yaşayabilirsiniz.

2015 yılında Twitter dünyada yaşanan önemli olayların aynı zamanda Twitter’da da yankılandığı bir yıl oldu. FIFA Kadınlar Dünya Kupası’ndan, genel seçimlere; önemli futbol maçlarından Periscope’un Türkiye’de lansmanına kadar her ne yaşadıysak Twitter’da da eş zamanlı olarak o anlara tanık olduk.

Emoji Yılı

2014’te Twitter’da Ellen DeGeneres Oscar Selfie ‘sinin internette yayıldığına ve bugüne kadar en çok Retweetlenen Tweet olduğuna şahit olduk. Sevinç gözyaşları ile gülen emoji 😂 Twitter’da kullanılan en popüler emoji oldu ve 2015 yılı Emoji yılı olarak anıldı.

Tavsiye:  Apple Watch 2 Konsept Çizimleri Paylaşıldı

Bu yıl en çok kullanılan diğer emojiler ise kalp şeklinde gözlerle gülen yüz  , yüksek sesle ağlayan yüz 😭 , gülen gözlerle gülen yüz 😊 ve kırmızı kalp ❤️ oldu. Bu emojileri Twitter’da en iyi kullanan isimler arasında ünlüler dahi var:

 En Gözde Trendler

Sonuçlar Selena Gomez’in 2015 yılında hayranlarının onu #SelenaForMMVA şeklinde Trending Topic yapması sayesinde yine ‘yalnız yürümediğine” işaret ediyor.  #Periscope Türkiye’de ilk tanıtıldığında birden Türkiye’nin Trending Topic’i oldu. Binlerce Türk önemli anlarını yayınlamak ve diğerlerini takip etmek için Periscope’a akın etti. Türklerin futbol aşkına gelirsek, #fener,  #Galatasaray ve #Beşiktaş taraftarları destekledikleri futbol takımlarına olan aşklarını gösterme fırsatını tabii ki kaçırmadılar.

Türkiye’nin “İnsanlar, Spor ve TV” kategorilerinde en çok konuştuğu popüler konular şöyle:

İnsanlar:

1- #Özgecan Aslan

2- #SelenaForMMVA

3- #VoteDebbyRyan

4- #semih

5- #FıratÇakıroğlu

Tavsiye:  2015 Yılında Türkiye'de En Çok İzlenen Müzik Videoları

 

Spor:

1- #fener

2- #Galatasaray

3- #Beşiktaş

4- #Fenerbahçe

5- #fenerinmacivar

 

TV:

1- #SurvivorAllStar

2- #ütopya

3- #ChosenMusicAwards

4- #KirazMevsimi

5- #TeenChoice

En Etkileyici Anlar

Şubat ayında, tüm dünya birbirimize bağlı yaşadığımız dönemde güzel bir ana tanık oldu. Birinin paylaştığı bir elbise fotoğrafıyla tüm internet ortak aklını kaybetti. Elbise mavi-siyah mı yoksa beyaz-sarı mıydı?. Aynı elbisenin farklı ışıklarda farklı renklerde göründüğü fotoğraf tüm Twitter’da yayıldı ve elbisenin yarattığı optik yanılsama herkesin gündemine oturdu. Herkes elbisenin bu değişimini açıklamak için bilime merak saldı!

İnsanlar #BlueandBlack (Mavi ve siyah) mi  #WhiteandGold (beyaz ve altın rengi) mu diye tartışırken, elbise (#TheDress) 26 ve 27 Şubat’ta 4.4 Milyon Tweet ile dünyanın en çok konuşulan konularından biri oldu.

En çok Retweetlenenler

Her yıl, en çok Retweetlenen Tweetle yılı taçlandırıyoruz ama milyonlarca Twitter kullanıcısı tarafından yankı uyandıran bu Tweetin farklı bir hikayesi var.

One Direction üyesi Harry Styles ‘ın hayranlarına aşkını gönderdiği Tweet’i grubun diğer üyelerini de geçerek yılın en çok Retweetlenen Tweet’i oldu.

İnsanlar ayrıca idollerine daha yakın olmak, Retweetleri ve beğenileriyle onları desteklemek için Twitter’a geliyor. 2015’in en popüler Tweetlerini keşfetmek için, dünyanın dört bir yanından en Retweet alan kullanıcılara da göz attık:

  • Zayn One Direction’dan ayrılacağını duyurdu fakat grubu destekleyen Tweetleri hem dünyada hem de Türk dinleyicileri arasında büyük yankı uyandırdı.
Tavsiye:  Siber Savaş Hayatı Tehdit Ediyor!

https://twitter.com/zaynmalik/status/627601915078029312

Kimler Katıldı

Önemsediğiniz ve merak ettiğiniz herkes Twitter’da, ve 2015 yılında birçok önemli insan da Twitter’a katıldı. Bunlardan ikisi aşağıdaki gibi:

  • Kendi Twitter hesabını açan @POTUS 24 saat içerisinde bir milyondan fazla takipçiye ulaştı.
  • @MelissaMcCarthy 2015’in en popüler aktrislerinden biriydi. Mizahi bir şekilde yazdığı “Mikrofon açık mı?” tweeti kısa sürede binden fazla kez Retweetlendi.

Bugün #YearOnTwitter‘ı 2015.Twitter.com’da derledik. 2015.Twitter.com en çok Retweetlenen Tweetleri, en popüler konuları ( ve emojileri!) ve 2015’in tüm dünyada nasıl yaşandığını görebileceğiniz bir yer.

 

Yorumlar

BENZER VİDEOLAR

Elektronik Sigaranın Parçaları Nelerdir?

Elektronik Sigaranın Parçaları Nelerdir? 01.02.2017 tarihinde eklendi - 1.094 kişi izledi

Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu: Moto Z

Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu: Moto Z 10.06.2016 tarihinde eklendi - 1.243 kişi izledi

Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanı World of Tanks’e geliyor!

Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanı World of Tanks’e geliyor! 10.06.2016 tarihinde eklendi - 1.155 kişi izledi

Türkiye'nin video inceleme sitesi incelemevideosu.com'da yayınlanan tüm videolar Youtube, Vimeo, Dailymotion gibi video sitelerinden çekilmekte olup, sitemizin sunucularında hiçbir video barınmamaktadır.

incelemevideosu.com

video inceleme

video inceleme

Reklamı geçmek için tıklayınız