Sürücüsüz Taşıma Robotu Starship Tanıtıldı (Video)

Skype kurucularının girişimi olan Londra merkezli Starship Technologies, sadece 1 sterline dağıtım yapacak sürücüsüz alışveriş ve taşıma robotu Starship‘i tanıttı.

Henüz prototip aşamasında olan Starship, kaldırımda ortalama 4 m/sn hızla gidebiliyor. Özel bir haritalama ve navigasyon teknolojisine sahip olan bu robot engellere takılmadan ilerleyebiliyor. 1 sterlin’den daha ucuza dağıtım yapabildiği söylenen robot işini 30 dakikadan daha az zamanda tamamlayabiliyor.

E-ticaretin önemli bir iş kolunu yani dağıtımını yapabilen Starship‘in kontrolü ise mobil uygulama üzerinden yapılıyor. Bu sayede kullanıcı robotun gelişini görebiliyor.

Kapıdan Kapıya Taşıma Robotu Starship

Kapıdan Kapıya Taşıma Robotu Starship

Starship, 9 kg‘lık yükü rahatlıkla taşıyabiliyorve tedarik zincirinde kapıdan kapıya dağıtım sırasında yaşanan verimsizliği ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Tavsiye:  FIFA 16 - Lionel Messi'li Temassız Dribling

Starship konusunda kullanıcıların en çok merak ettikleri ise güvenlik. Zira taşıma sırasında alınan ürünlerin çalınması gibi bir durum söz konusu.

Ancak Starship ile taşınan ürünler kilitli kabinlerde yer alıyor. Buna ek olarak herhangi bir hırsızlık durumuna karşı da kamera, hoperlör ve mikrofon gibi araçları bünyesinde barındırıyor. Uzaktan operatörler kontrol edilen robot bu sayede acil durumlarda olay yerine uzaktan müdahelenin de önünü açıyor.

Kapıdan kapıya dağıtım robotu Starship‘i taşıma ve dağıtım esnasında görmek isterseniz BBC Click programında yayınlanan videosunu yukarında izleyebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Tavsiye:  Samsung Gear S2 Kutu Açılışı

Yorumlar

BENZER VİDEOLAR

Elektronik Sigaranın Parçaları Nelerdir?

Elektronik Sigaranın Parçaları Nelerdir? 01.02.2017 tarihinde eklendi - 1.041 kişi izledi

Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu: Moto Z

Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu: Moto Z 10.06.2016 tarihinde eklendi - 1.216 kişi izledi

Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanı World of Tanks’e geliyor!

Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanı World of Tanks’e geliyor! 10.06.2016 tarihinde eklendi - 1.128 kişi izledi

Türkiye'nin video inceleme sitesi incelemevideosu.com'da yayınlanan tüm videolar Youtube, Vimeo, Dailymotion gibi video sitelerinden çekilmekte olup, sitemizin sunucularında hiçbir video barınmamaktadır.

incelemevideosu.com

video inceleme

video inceleme

Reklamı geçmek için tıklayınız