Nokta İstanbul herkese açılıyor

Tarihi metropolün cazibesini dijital dünyaya taşıyan .ist ve .istanbul uzantılı internet adresleri 10 Mayıs’tan itibaren herkese açılıyor. Artık isteyen herkes dijital dünyadaki varlığına İstanbul’un marka değeriyle güç katabilecek. .ist ve .istanbul uzantılı alan adresleri, KOBİ’lerden, yatırımcılara, yeni fikir ve proje sahiplerinden bireysel kullanıcılara, kısacası herkese yeni fırsatlar sunacak.

ilk-gelen

Türkiye’nin tek ve milli alan adı uzantısı Nokta İstanbul’a 10 Mayıs’tan itibaren isteyen herkes kayıt olabilecek, .ist ve .istanbul uzantılı alan adreslerini “İlk gelen alır” kuralına göre www.nic.istanbul sitesi üzerinden alabilecek.

İstanbul dünyanın en kadim şehirlerinden biri. Aynı zamanda Türkiye’de kültürel etkinliklerin, ekonominin, sanatın, bilimin ve turizmin de merkezi. İşte bu büyük potansiyel, Nokta İstanbul alan adı uzantılarıyla cazibesini dijital platforma da taşıdı.

Hedef kitlenizle buluşun

10 Mayıs’tan itibaren İstanbul’un dijital gücü herkese açılıyor. Artık herkes .ist ve .istanbul alan adı uzantılarıyla dijital kimliğinde bu tarihi şehri referans vererek marka gücünü artıracak, İstanbul’un marka gücünden yaralanabilecek. Hastaneniz var diyelim ya da bu güzel şehirde bir moda eviniz, Nokta İstanbul uzantılı bir alan adı alarak bulunduğunuz lokasyonla özdeşleşme ve Google aramalarında daha üst sıralarda görünme avantajı yakalayabilirsiniz. Böylece .ist ve .istanbul uzantılı bir alan adresi alarak aynı şehirde yaşayan potansiyel müşterilerinizle yani hedef kitlenizle buluşmanız kolaylaşabilir.

Tavsiye:  Huawei P9 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Şehrin kaynaklarına kolay erişim

.ist ve .istanbul alan adı uzantıları kendini açıklayan URL adresleriyle kullanıcıya, şehrin kaynaklarına kolayca erişebilme imkanı sağlıyor. 2013 yılında Avrupa’nın en iyi tatil destinasyonu seçilen İstanbul, dünyanın en çok ziyaretçi alan şehirlerinden biri. Bu yüzden de arama motorlarında çokça aranan kelimelerden. İşte bu şehirde ya da Türkiye’de turizm sektöründeyseniz ya da adınız tarihi metropolü arayan herkesin sayfasında karşılarına çıksın istiyorsanız .ist ve .istanbul uzantılı alan adresleri bu beklentinizi karşılayacak. Çünkü Nokta İstanbul uzantılı adresler, İstanbul şehir-ilişkili içeriklerin her zamankinden daha kolay aranabilmesini ve ulaşılabilmesini sağlıyor.

İyi alan adları için yeni fırsat

Öte yandan yeni girişimler ya da kişisel web sitelerine iyi bir isim bulmak için Nokta İstanbul bakir bir alan sunuyor. .com ve .net gibi uzantılarda istediğiniz alan adını boş bulabilmek neredeyse imkansız. İstanbul uzantıları ise bunun için bulunmaz bir kaynak. Bu nedenle Nokta İstanbul yeni girişimlerin ya da kişisel web sitelerinin dijital dünyada iyi bir isimle var olabilmeleri için ciddi bir fırsat sunuyor.

Tavsiye:  Apple, 7 Yeni Apple Watch Reklamı Yayınladı

Markanızı koruyun

Webde varlığını ispatlamış, mevcut alan adıyla ciddi bir trafiği kendine çekmeyi başarmış işletmeler için de Nokta İstanbul uzantıları büyük önem arz ediyor. Yeni alan adı uzantıları üzerinden markanızın birebir veya benzerini içeren bir isme sahip olmak isteyecek kötü niyetli girişimleri engellemek ve böylece markanızı korumak için söz konusu adreslere siz sahip olabilirsiniz. Böylece kötü niyetli kişilerin markanıza zarar verme ihtimallerini engelleyebilirsiniz.

Büyük ilgi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 27 Ocak’ta .ist ve .istanbul alan uzantılarını hizmete sundu. Henüz üç aydır satışta olmasına rağmen alan adı uzantılarına Türkiye’deki büyük kuruluşların, global ve kurumsal şirketlerin ilgisi büyük oldu. 10 Mayıs’tan itibaren de isteyen herkes www.nic.istanbul sitesi üzerinden .ist ve .istanbul adreslerine sahip olabilecek.

Tavsiye:  Renault Talisman: Konfor ve sürüş keyfinin sıra dışı harmanı

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

BENZER VİDEOLAR

Elektronik Sigaranın Parçaları Nelerdir?

Elektronik Sigaranın Parçaları Nelerdir? 01.02.2017 tarihinde eklendi - 1.094 kişi izledi

Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu: Moto Z

Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu: Moto Z 10.06.2016 tarihinde eklendi - 1.243 kişi izledi

Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanı World of Tanks’e geliyor!

Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanı World of Tanks’e geliyor! 10.06.2016 tarihinde eklendi - 1.155 kişi izledi

Türkiye'nin video inceleme sitesi incelemevideosu.com'da yayınlanan tüm videolar Youtube, Vimeo, Dailymotion gibi video sitelerinden çekilmekte olup, sitemizin sunucularında hiçbir video barınmamaktadır.

incelemevideosu.com

video inceleme

video inceleme

Reklamı geçmek için tıklayınız