İnceleme Videosu Nasıl Çekilir?

Google’da aradık, Yandex’te dip bucak kurcaladık, internet aleminin en ücra sitelerinin hemen her köşesine baktık ama ‘İnceleme Videosu Nasıl Çekilir?‘ sorusuna şöyle adam akıllı bir cevap bulamadık.

video inceleme nasıl yapılır? telefon inceleme nasıl yapılır? oyun inceleme nasıl yapılır? yazılım inceleme nasıl yapılır? tüm bu soruların cevabını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

camera_teaser

Aslında inceleme videosu çekmek anlatılarak yapılacak bir iş değil. Elinizde yeterli çekim aracı ve inceleme yapacağınız ürüne ait deneyiminiz olduğunda bu işin üstesinden kolaylıkla geleceksiniz demektir.

Eğer profesyonel bir inceleme videosu hazırlamak isterseniz bunun için öncelikle tam donanımlı bir stüdyoya sahip olmanız gerekiyor.

Şimdi anlatacaklarımız amatör olarak (tabii yine de iyi bir video inceleme yapacağız) telefon, tablet, donanım cihazları gibi elektronik cihazlar için inceleme videosu hazırlamanızda faydanıza olacaktır.

Tavsiye:  2015 Yılının En İyi Oyun Donanımları

Evinizde veya herhangi kapalı bir ortamda çekim yapacaksanız ihtiyacınız olacak araçlar şunlar;

  • Yaka mikrofonu ya da normal bir mikrofon

mikrofon

Piyasada 50 TL‘den tutunda 10 bin TL‘ye kadar pek çok mikrofon çeşidi satılıyor. Ancak stüdyo olmadığını varsayarsak herhangi bir kapalı ortamda ortalama kalitede bir mikrofon işinizi görecektir.

  • Dijital Kamera

canon-eos-1100dc

Aslında bir inceleme videosu çekmek için cep telefonunuz yeterli olabilir ancak çözünürlük kalitesi yüksek bir çekim elde etmek istiyorsanız en azından bir DSLR kamera ya da HDR dijital kamera sahibi olmanız gerekiyor. Bu kameraların fiyatları ise 900 TL’den başlıyor. Örneğin; görseldeki kameranın satış fiyatı 950 TL.

  • Tripod

tripodKameranızı sabitlemek için gerekli olan 3 ayaklı bir araç. Kameranızı tripod üzerine oturtarak titreşim olmayan, net kayıtlar yapabilirsiniz. Fiyatları 40 TL‘den başlayıp amacına uygunluğuna göre 3000 TL‘ye varmaktadır.

  • Işık sistemi
Tavsiye:  En çok aranan akıllı telefon modelleri

Eğer çekim yapacağınız ortamın ışığı karanlık düşüyorsa ya da ortamdaki ışıkların aydınlatması yeterli gelmiyorsa mutlaka bir ışık sistemine ihtiyacınız olacaktır. Bunları fiyatları da kalitesine göre 1000 TL’den 10 bin TL’ye kadar çıkmaktadır.

isik-sistemi

  • Yazılım

Çektiğiniz videoyu montajlayarak yayına hazır hale getirmeniz için bir video ve ses işleme yazılımına ihtiyacınız olacak. Ücretsiz ve ücretli olmak üzere pek çok yazılımı internet ortamında bulabilirsiniz.

Ancak başlangıç olarak Windows işletim sisteminde yer alan Windows Movie Maker ile işe başlayabilirsiniz. Sonrasında kendinizi bu alanda geliştirdikçe Adobe Premier mi alırsınız yoksa Corel Video Studio mu alırsınız orası size kalmış.

Son olarak çekeceğiniz video ile ilgili olan ürün hakkında detaylı bir araştırma yapmalısınız. Zira; hakkında fazla bir bilgiye sahip olmadığınız ürün için yaptığınız inceleme videosu, izleyenler için hiçbir anlam ifade etmeyecektir.

Tavsiye:  Acer Predator 8 Tanıtım - CNET

Umarız hazırladığımız bu makale ‘ilk inceleme videosu‘nu çekerken sizlere yardımcı olacaktır.

Eğer çektiğiniz herhangi bir video inceleme çalışmanız varsa bize İletişim sayfasından gönderin, sitemizde yayınlayalım.

Yorumlar

BENZER VİDEOLAR

Elektronik Sigaranın Parçaları Nelerdir?

Elektronik Sigaranın Parçaları Nelerdir? 01.02.2017 tarihinde eklendi - 1.095 kişi izledi

Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu: Moto Z

Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu: Moto Z 10.06.2016 tarihinde eklendi - 1.244 kişi izledi

Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanı World of Tanks’e geliyor!

Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanı World of Tanks’e geliyor! 10.06.2016 tarihinde eklendi - 1.159 kişi izledi

Türkiye'nin video inceleme sitesi incelemevideosu.com'da yayınlanan tüm videolar Youtube, Vimeo, Dailymotion gibi video sitelerinden çekilmekte olup, sitemizin sunucularında hiçbir video barınmamaktadır.

incelemevideosu.com

video inceleme

video inceleme

Reklamı geçmek için tıklayınız