GAMEX 2015’e 150 bin Kişi Üzerinde Katılım Gerçekleşti!

Dijital eğlence ve oyun sektörünün en önemli markalarını Türkiye’de buluşturan GameX 2015 Uluslararası Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı’nın 4 gün boyunca 150 bin üzerinde ziyaretçisi oldu.

games-2015-oyun-fuari-1

Yoğun katılım nedeniyle zaman zaman izdihamların yaşandığı GameX 2015 fuarına girmek isteyenler Taksim’e kadar kuyruklar oluşturdu.

Oyun Fuarı GameX 2015’te İzdiham Yaşandı

GameX 2015’de dünyayı peşinden sürükleyen birçok dijital oyunun Türkiye prömiyerleri yapılırken, muhteşem şovlar ve dünya çapındaki on-line oyun turnuvaları nefes kesti. Zula gibi Türk dizilerinden etkilenen ve karakterleri dizi oyuncularına benzeyen yerli oyunlar ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile karşılaşırken, Çanakkale Savaşlarından esinlenen Nusrat gibi dijital oyunlar da büyük beğeni topladı.  Balkanlardan Ortadoğu’ya uzanan bölgedeki ilk ve tek fuarı olma özelliğini taşıyan fuarda ayrıca oyun dünyasının en ünlü kadın ve erkek karakterleri de hayran kitlesiyle buluştu.

Tavsiye:  2015'te En Çok Aranan Otomobil Markaları ve Modelleri

games-2015-oyun-fuari-2

GameX 2015 Uluslararası Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı’nı düzenleyen Rönesans Fuarcılık Başkanı H. İsmet Göksel, yerli ve yabancı firmaların katılımıyla düzenlenen fuarın her yıl büyük bir gelişim gösterdiğini belirtti. Göksel, sadece cumartesi ve pazar günlerinde 100 binden fazla oyun severin fuarı ziyaret ettiğini belirterek “Sabahın ilk saatlerinden itibaren kuyruklar oluşmaya başladı. İzdiham nedeniyle bütün giriş kapılarını kapattığımız anlar oldu. Türkiye’de de oyun sektörü her geçen gün büyüyor. Bu doğrultuda GameX ziyaretçi sayısı da inanılmaz rakamlara ulaştı. Her yaş grubundan insana rastladığımız fuar misyonunu yerine getirmektedir. Ziyaretçi sayısının 150 bin üzerinde olduğu GameX fuarları önümüzdeki yıllarda çok daha büyük potansiyellere ulaşacaktır ” dedi.

Tavsiye:  10 Bin Feet'ten Düşerken Oyun Oynamak Nasıl Bir Şey?

Oyun Fuarı 2015’te Oyun Fenomenleri Fanları ile Buluştu

Oyunlardaki asıl karakterler ile birebir aynı olan kostüm ve makyajlarıyla oyun tutkunlarının karşısına çıkan dijital oyun karakterleri de, GameX 2015 ziyaretçilerinin ilgi odağıydı. Türk oyun karakteri Nusrat mayın gemisinin korkusuz Teğmeni İbrahim Naci, dünyanın en popüler oyunlarından biri olan League of Legends’in Jinix, Ashe, Ezreal, Oriana’sı, Spider Man’den Mary Jane, Metal Gear Salid oyunundan Snake ve 13’üncü Cuma’nın Jason Voorhes karakterlerine bürünen Cosplay sanatçılarına büyük ilgi gösteren oyun tutkunları bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler.

gamex-cosplay

17 Aralık’ta başlayan ve 20 Aralık Pazar günü sona eren GameX 2015 Uluslararası Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı’nda ayrıca “GameX 2015 Ödülleri” de sahiplerini buldu.

Tavsiye:  Jüpiter'in 4K Videosu

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

BENZER VİDEOLAR

Elektronik Sigaranın Parçaları Nelerdir?

Elektronik Sigaranın Parçaları Nelerdir? 01.02.2017 tarihinde eklendi - 1.041 kişi izledi

Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu: Moto Z

Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu: Moto Z 10.06.2016 tarihinde eklendi - 1.216 kişi izledi

Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanı World of Tanks’e geliyor!

Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanı World of Tanks’e geliyor! 10.06.2016 tarihinde eklendi - 1.128 kişi izledi

Türkiye'nin video inceleme sitesi incelemevideosu.com'da yayınlanan tüm videolar Youtube, Vimeo, Dailymotion gibi video sitelerinden çekilmekte olup, sitemizin sunucularında hiçbir video barınmamaktadır.

incelemevideosu.com

video inceleme

video inceleme

Reklamı geçmek için tıklayınız