Facebook’un Araştırmasına Göre Tatilin Yıldızı Yine Mobil!

Holiday_Trends_R5

Yılbaşı gibi tatil dönemlerinin ailelerin ve arkadaşların bir araya geldiği önemli anlar olduğunu hatırlatan Facebook, pazarlamacıların bu dönemde başarılı olmalarına yardımcı olacak bir araştırma yaptı.

34 ülkenin verilerine yer verilen araştırma kapsamında aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 21 pazarda ilgili anketler gerçekleştirildi.

Facebook’un bulgularına göre katılımcıların yüzde 59’u bu yıl farklı bir şekilde alışveriş yapmayı planlıyor. Bunu söyleyenlerin yüzde 53’ü farklı kanallar üzerinden alışveriş yapacaklarını bildirirken, yüzde 40’ı geçtiğimiz yıla oranla bu yıl daha fazla online alışveriş yapacaklarını dile getiriyor.

Türkiye’de farklı bir şekilde alışveriş yapmayı planlayanların oranı yüzde 79 iken, online kanallara daha fazla yöneleceğini dile getirenlerin oranı ise yüzde 55.

Tavsiye:  Surface Book için 3 Reklam Filmi Yayınlandı

Araştırma kapsamında Türkiye özelinde ortaya çıkan diğer sonuçlar ise şu şekilde sıralanıyor;

  • İnsanlar alışveriş için yeni kanallar arıyor: Katılımcıların yüzde 79’u bu yıl farklı bir şekilde alışveriş yapmayı planlıyor
  • Mobil, önlenemez şekilde yükselmeye devam ediyor: Türkiye’de, geçtiğimiz Aralık ayında bildirimlerin, fotoğrafların ve videoların yüzde 65’i mobil cihazlar üzerinden oluşturuldu. Buna paralel şekilde tatil alışverişlerinin de yüzde 19’u mobil cihazlar üzerinden yapıldı. Geçtiğimiz Aralık ayında mobilden 1,9 kat daha fazla bildirim, fotoğraf ve video paylaşıldı.
  • Katılımcıların yüzde 77’sinin aklına tatil deyince aile geliyor. Bunu yüzde 64 ile seyahat, yüzde 45 ile yeme-içme ve yüzde 31 ile hediye almak izliyor. Katılımcıların yüzde 44’ü ise kendilerine tatil hediye edilmesini istiyor.
Tavsiye:  Eski Telefonlar Nerede Kullanılıyor?

Facebook’un bulgularının yer aldığı küresel infografik’i aşağıdan inceleyebilirsiniz. Ayrıca ilgili blog yazısını ise http://insights.fb.com/2015/11/09/unwrapping-holiday-season-2015/ adresinde bulabilirsiniz.

Yorumlar

BENZER VİDEOLAR

Elektronik Sigaranın Parçaları Nelerdir?

Elektronik Sigaranın Parçaları Nelerdir? 01.02.2017 tarihinde eklendi - 1.049 kişi izledi

Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu: Moto Z

Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu: Moto Z 10.06.2016 tarihinde eklendi - 1.224 kişi izledi

Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanı World of Tanks’e geliyor!

Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanı World of Tanks’e geliyor! 10.06.2016 tarihinde eklendi - 1.137 kişi izledi

Türkiye'nin video inceleme sitesi incelemevideosu.com'da yayınlanan tüm videolar Youtube, Vimeo, Dailymotion gibi video sitelerinden çekilmekte olup, sitemizin sunucularında hiçbir video barınmamaktadır.

incelemevideosu.com

video inceleme

video inceleme

Reklamı geçmek için tıklayınız