e-Devlet Mobil Uygulaması Yenilendi

e-devlet kapisi mobil uygulamasi

Herkesin de bildiği üzere devlet ile ilgili tüm işlemlerimizi ihtiyacımız olan devlet dairesine gitmeden internet üzerinden turkiye.gov.tr adresinden gerçekleştirebiliyoruz.

Mobil cihazların hayatımıza girmesiyle birlikte bu işlemleri artık telefonlarımızdan mobil uygulamalar sayesinde de yapabilir hale geldik.

Bu bağlamda daha önce yayınlanan ancak bugün itibariyle yenilenen arayüzü ve özellikleriyle kullanıma sunulan e-Devlet Mobil uygulaması, Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi web sitesi olan www.turkiye.gov.tr adresinde kullanabildiğimiz pek çok hizmetten telefonlarımızda da faydalanmamızı sağlıyor.

Android 4.0 ve üzeri ile iOS 8.1 ve üzeri işletim sistemli akıllı telefonlarda ücretsiz olarak kullanabileceğimiz e-devlet mobil uygulamasına giriş yapmak için e-devlet şifresi ya da mobil imza‘ya sahip olmak gerekiyor.

Tavsiye:  Tesla Model S modifiye edildi

Eğer e-devlet şifreniz yok ise PTT şubelerinden kimliğiniz ile birlikte şahsen başvurarak, Mobil imza aboneliği içinse hizmet aldığınız GSM operatörüne başvurmanız yeterli.

e-Devlet Mobil Uygulaması ile ne yapabiliriz?

Mobil uygulama üzerinden Adalet Bakanlığı, Başbakanlık, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü, Gelir İdaresi Başkanlığı, Maliye Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, PTT, Sağlık Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Nüfus Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü gibi daha bir çok resmi kuruluş işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Yenilenen e-Devlet Mobil Uygulaması’nı daha yakından tanımak için e-Devlet Mobil Uygulaması Tanıtım Videosu‘nu izlemenizi öneririz.

Uygulamayı Android cihazınıza indirmek için buraya, iOS cihazınıza indirmek için de buraya tıklayabilirsiniz.

Tavsiye:  Telefonunuza Dokunmadan Durabilir misiniz?

 

Yorumlar

BENZER VİDEOLAR

Elektronik Sigaranın Parçaları Nelerdir?

Elektronik Sigaranın Parçaları Nelerdir? 01.02.2017 tarihinde eklendi - 1.094 kişi izledi

Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu: Moto Z

Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu: Moto Z 10.06.2016 tarihinde eklendi - 1.243 kişi izledi

Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanı World of Tanks’e geliyor!

Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanı World of Tanks’e geliyor! 10.06.2016 tarihinde eklendi - 1.155 kişi izledi

Türkiye'nin video inceleme sitesi incelemevideosu.com'da yayınlanan tüm videolar Youtube, Vimeo, Dailymotion gibi video sitelerinden çekilmekte olup, sitemizin sunucularında hiçbir video barınmamaktadır.

incelemevideosu.com

video inceleme

video inceleme

Reklamı geçmek için tıklayınız