ATOS yeni “Süper Bilgisayar” Sequana’nın Lansmanını Yaptı

Atos, maksimum performans ve minimum işletme maliyeti için en ileri teknolojiyle donatılan “Sequana”nın lansmanını gerçekleştirdi. Yeni exascale-sınıf süper bilgisayar Sequana, büyük dijital simulasyon ve büyük veri sorunlarını çözmeye yönelik tasarlandı.

Uluslararası IT hizmetleri şirketi Atos, yüksek miktarda veriyi işlemek üzere yenilikçi sistemle geliştirdiği, yüksek performansa sahip yeni süper bilgisayarlarını piyasaya tanıttı. Atos’un yeni exascale sınıfı süper bilgisayarlar serisi olan “Sequana x1000” mevcut petafloplu sistemlerinden bin kat daha fazla performans elde ediyor.

Yeni ürünle ilgili konuşan Atos Başkanı ve CEO’su Thierry Breton, “Müşterilerimizin dijital dönüşümü gerçekleştirebilmeleri için dijital simülasyon temel bir araçtır. Atos olarak müşterilerine kendi iş modellerini yeni baştan keşfetmelerini sağlayacak bir süper bilgisayar sunmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Tavsiye:  Instagram’da Yaratıcılığını Kanıtla Galaxy Note5'i Kazan!

Atos Türkiye CEO’su ve Türkiye İcra Kurulu Başkanı Ahmet Doğan ise şunları söyledi: “CEA (Fransa Alternatif Enerjiler ve Atomik Enerji Komisyonu) ile başlayan “exascale” seviyesindeki yüksek hesaplamalı veri işleme gücümüz, Atos’un, bilgi teknolojilerinin en üst seviyesi sayılabilecek süper bilgisayarlar alanındaki üstünlüğünü net bir şekilde ispatlıyor. Atos Türkiye olarak Sequana’yı,  gelişen Türkiye pazarında inovasyonla fark yaratmak isteyen ve yüksek teknolojiye ihtiyaç duyan müşterilerimizin hizmetine dünya ile aynı anda sunuyoruz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Tavsiye:  2015’in en iyi Facebook oyunları

Yorumlar

BENZER VİDEOLAR

Elektronik Sigaranın Parçaları Nelerdir?

Elektronik Sigaranın Parçaları Nelerdir? 01.02.2017 tarihinde eklendi - 1.050 kişi izledi

Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu: Moto Z

Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu: Moto Z 10.06.2016 tarihinde eklendi - 1.224 kişi izledi

Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanı World of Tanks’e geliyor!

Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanı World of Tanks’e geliyor! 10.06.2016 tarihinde eklendi - 1.137 kişi izledi

Türkiye'nin video inceleme sitesi incelemevideosu.com'da yayınlanan tüm videolar Youtube, Vimeo, Dailymotion gibi video sitelerinden çekilmekte olup, sitemizin sunucularında hiçbir video barınmamaktadır.

incelemevideosu.com

video inceleme

video inceleme

Reklamı geçmek için tıklayınız